Вера Кириченко
|
|
Автор о себе
Вера Кириченко
Віра Павлівна Кириченко розпочала свій творчий шлях в зрілому віці, коли пішла на пенсію. Це було в 1996 році, саме в цій час вона переїхала з чоловіком до міста Ялта в Крим. Саме тут вона почала писати вірші.
Природа Ялти захоплювала подих, зачаровувала Віру Павлівну. Чорне море надихало на творчість, вона закохалася в це місто, де з’явилося багато друзів і вірних прихильників її творчості.
Вперше я познайомився з Вірою Павлівною під час одної спільної творчої зустрічі в одному з санаторіїв ПБК. Вона досить артистично читала свої вірші, що визивало бурю аплодисментів, і глядачі довго не відпускали її зі сцени. В цей вечір вона була королевою, і ніжна посмішка прикрашала її гарне добре лице, а в очах відбивалася її позитивна енергетика.
Пройшов деякий час, і Віра Павлівна видала збірку віршів на російській мові „Крик душі”. Сама назва красномовно відповідає, про що ці твори. Про нелегку долю автора, про батьківщину, рідний дім, батьків, чотирьох братиків, що рано пішли з життя, про синів, про найкращу подругу дитинства - Земфіру. В цих віршованих рядках ми бачимо творчу неординарну натуру автора, яка вміло подає в різних ракурсах свої переживання, свій біль і радість за те, що відбувається в житті, випромінюючи сяйво свого багатогранного таланту. Багато віршів вона присвятила своїм колегам літераторам та вірним друзям.
Віра Павлівна стала повноправним членом Літературного Товариства ім.А.П.Чехова. Вона є душою колективу. За цей час Віра Павлівна видала ще одну збірку поезій на російській мові „Ностальгія”, також написала своєрідну збірку віршів в чотири рядки „Мужские имена”, де досить оригінально подано трактовку понад сотні чоловічих імен. Вона являється співавтором альманаху „Поэтическая карта Крыма”, співавтором другого, третього, четвертого колективного збірника, присвячених А.П.Чехову,автором проекту альманаху "Планета Друзей",де друкують свої твори літератори Криму,України та СНГ.
Віра Павлівна - це жінка, яка дивує нас нестандартним підходом до творчості і подачі матеріалу. Вона відкрила в собі хист письменника і почала писати прозу і досить таки успішно. Пережите, наболіле, що завжди хвилювало, з півсвідомості автора вийшло на поверхню, щоб стати „смачною цукеркою” для читача. І ці короткі оповідання багато про що вам розкажуть, поведуть всіх нас хоча б єдиним поглядом в дитинство та юність автора, куди зворотної дороги вже немає.
Не буду говорити про зміст всіх цих оповідань, але дещо відмічу. Те, що було пережито авторкою і багатьма її сучасниками бере за живе, бо наклало відбиток і залишило важкий слід в нашій історії.
Віра - маленька дівчинка з міста Ічня Чернігівської області багато пережила в своєму житті: і голод, і холод, але залишилася доброю, чесною, справедливою людиною. Її до сих пір мучить нечесний поступок (оповідання „Муки сумління”), трагедія сім’ї Шубіних („Доля”), нещаслива доля жінки в оповіданні „Островки щастя в океані бід”. Вона з любов’ю відтворює радісні хвилини дитинства і любов і турботу її братів („Радощі літа”, „М’яч”).
Особливо хочеться відмітити пройняте теплом і душевністю оповідання „Бабуня”. Антоніна Іванівна - сусідка Віри, була для неї більше, ніж рідна бабуся, котра дуже рано померла. Важка доля була в Антоніни Іванівни, але вона з честю витримала життєві негаразди. Багато чому вона навчила дівчинку: і шити, і вишивати, і готувати, а також привила любов до поезії Пушкіна, Лермонтова, Єсеніна. Від неї вперше почула про А.П.Чехова.
Не буду більше інтригувати увагу, дорогий читаче, а хочу, щоб ти разом з автором помандрував у світ книги, в якій живуть реальні (не вигадані) герої, і отримав надзвичайну насолоду і неймовірну кількість позитивних емоцій, а це вам автор гарантує.
Іван Куницький - член творчої спілки
"Кримська асоціація письменників.
|
Произведения
- Я. как та одинока сосна.. - стихи, 18.02.2013 10:47
- Реквием по братам - стихи, 16.02.2013 09:15
- Христос Воскрес - стихи, 15.04.2013 09:04
- Пасхальна нич - стихи, 15.04.2013 08:51
- Найбильше щастя... - стихи, 01.11.2012 08:36
- Березовий гай - стихи, 22.10.2012 17:14
- Белая дача - стихи, 22.08.2012 06:18
- Нахлынули воспоминанья... - стихи, 25.08.2012 12:55
- Неба блакить - стихи, 28.08.2012 08:07
- Мозаика жизни поэтическая проза - стихи, 06.08.2012 22:00
- День Победы - стихи, 12.04.2013 09:08
|
Читатели
|
Рецензии
На странице отображаются рецензии, опубликованные 12.2024 в обратном порядке с 124 по 115
Показывать в виде списка | Развернуть сообщения
+ добавить замечания
+ добавить замечания
Рецензия на «Холокост» (Вера Кириченко)
Вера, спасибо Вам за гражданскую позицию и человечность. Абсолютно все родные моего отца - примерно 70 человек - погибли в Лодзинском гетто - он сумел сбежать, т.к. был ребенком. В Иерусалимском музее собраны 4,5 миллиона имен, погибших в Холокосте. Отец вписал только родителей и брата с сестрами - пятерых, потому что подробности об остальных родственниках он не помнит. И таких безымянных жертв, близкие которых погибли и не могут сказать имена погубленных, не менее полутора миллионов.
Добра и счастья Вам!
С уважением. Татьяна.
Татьяна Хожан 25.07.2014 23:56
Заявить о нарушении
+ добавить замечания
Присоединяюсь к благодарности за стихотворение. Знаете-самое ужасное, что огромная часть людей попала под раздачу неопропагандистской машины, оскверняющей нашу историю, многие люди уже не верят в правдивость Холокоста, в его реальность. И ЭТО - страшно...
Поэтому вдвойне ценю Ваше стремление передать ПАМЯТЬ.
ЭТО ЗАБЫВАТЬ НЕЛЬЗЯ!!!
Мария Кутузова Наклейщикова 26.07.2014 13:17
Заявить о нарушении
+ добавить замечания
Рецензия на «Запоздалая любовь» (Вера Кириченко)
Вера, почему-то кажется, что Ваша история не придуманная. Возможно, Вы так смогли ее изложить, что она кажется достоверной. Спасибо.
Уж не знаю, действительно ли есть такой наговор, чтобы сломать судьбу человеку, но что гадалки иной раз могут так в тему вписаться, что диву даешься.
Если будет желание, приглашаю к себе на байку, как меня ошеломила "цыганка" - "Как тебя зовут?":
https://proza.ru/2013/07/26/794
Творческих удач!
Татьяна Хожан 25.07.2014 23:50
Заявить о нарушении
+ добавить замечания
Рецензия на «Кража» (Вера Кириченко)
Поучительная история. Сейчас было бы всё иначе. И, срок был бы, и миллион за моральный ущерб...и киллер, и трупы,
и взятки ментам, прокурорам, судьям. По крайней мере, не взяли бы заявление или не отдали его обратно. Подкинули бы наркотики... Золото (побрякушки), конечно "не нашли".
Пламенный привет Саше и "мамашке". Только сечас понял, что это вы мемуары писали про Веру Павловну. Извините.
Юрий Литвак 23.01.2014 17:49
Заявить о нарушении
|
Избранные автором:
Не обнаружены
Добавившие в избранные автора:
|
|